Aktualności Aktualności

Szachowe Mistrzostwa Leśników

W dniach 12-13 stycznia odbędą się IX Szachowe Mistrzostwa Leśników im. Jana Przygodzkiego o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu. Po raz pierwszy miejscem rozgrywek będzie Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Mistrzostwa organizuje RDLP w Radomiu we współpracy z Zespołem Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku, Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Radomskiego, Międzyregionalną Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ" Regionu Świętokrzyskiego i Ziemi Radomskiej, Polskim Towarzystwem Leśnym Świętokrzysko-Radomskim Oddziałem w Radomiu oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Oddział w Radomiu.

W rozgrywkach tych będzie można wypełnić normę na II kategorię szachową.
W tym roku po raz pierwszy w zawodach udział wezmą przyszli leśnicy – uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku, a także nauczyciele. Ta dyscyplina sportu to okazja do rozruszania mózgu, ponieważ szachy kształtują umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływają na rozwój intelektu, zwiększają aktywność umysłową, a także rozbudzają twórcze zdolności.

Radomscy  i kieleccy leśnicy po raz kolejny udowodnią, że swoim potencjałem mogą rywalizować w mistrzowskich turniejach międzynarodowych. Spośród laureatów zostanie wyłoniona drużyna (4 osoby), która będzie reprezentowała RDLP
w Radomiu
na XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Szachowych Polski Leśników w Krynicy (RDLP Kraków) w 2017 r., a turniej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu jest tylko rozgrzewką przed tymi mistrzostwami.

Data rozpoczęcia:

12 styczeń 2017 godz. 9:00

Data zakończenia:

13 stycznia 2017 godz. 16:00

Osoba do kontaktu:

Leszek Gębski

mail: leszek.gebski@radom.lasy.gov.pl

nr tel. 48 385-60-85